O nas Poznaj nas!

mgr Patrycja Uniatowska

fizjoterapeuta, instruktor odnowy biologicznej

Przygodę z fizjoterapią rozpoczęłam już w szkole średniej, kiedy to jako wolontariusz, przez 7 lat współpracowałam z toruńskim Caritasem (hipoterapia, opieka nad chorymi, udział w usprawnianiu). To ukształtowało moją dalszą drogę zawodową . W 2005 roku ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnym krokiem był staż w gabinecie rehabilitacyjnym oraz 2-letni etat w Poradni Rehabilitacyjnej w Nowym Mieście Lubawskim. W moim dorobku zawodowym dużą rolę odegrał Piłkarski Klub Sportowy Drwęca w Nowym Mieście Lubawskim, z którym współpracowałam przez 2 lata (na szczeblu 2 i 3 ligi). Praca w profesjonalnym sporcie zachęciła mnie do ukończenia studiów o specjalności odnowa biologiczna na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Od 2008 roku mieszkam w Borach Tucholskich i pracuję w Ośrodku Wypoczynku i Rehabilitacji Perła Borów w Tleniu. Mam możliwość realizować się jako fizjoterapeuta, instruktor odnowy , jak i instruktor fitness, nordic walking. Moje doświadczenie zawodowe wzbogaciła również praca z dziećmi na turnusach rehabilitacyjnych Instytutu dr Swietłany Masgutowej.

Jestem osobą przede wszystkim aktywną. Swym zamiłowaniem do ruchu staram się „zarazić” swoich pacjentów. Od 10 lat stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii na kursach i szkoleniach, gdyż praca z pacjentem jest dla mnie ciągłym wyzwaniem w walce o zdrowie.

mgr Mirosław Smorczewski

fizjoterapeuta

Zastanawiając się nad tym jak zostałem fizjoterapeutą i rozpocząłem pracę z pacjentami zawsze wspominam fakt, iż moja Mama była oddziałową na oddziale ginekologiczno-położniczym w szpitalu w Tucholi. To właśnie Ona zaszczepiła we mnie empatię do drugiego człowieka. Mimo tego, że pochodzę z wielopokoleniowej rodziny zegarmistrzowskiej, poszedłem w ślady mojej Mamy wybierając pracę z pacjentem i oddanie się nauce medycznej.
W 2011 roku ukończyłem studia licencjackie na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku o specjalności organizacja i zarządzanie w placówkach medycznych. Następnie kontynuowałem naukę na studiach magisterskich na tym samym kierunku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie w 2013 roku otrzymałem tytuł magistra fizjoterapii. W okresie studiów odbywałem praktyki na licznych oddziałach szpitalnych.
Od 2012 do 2020 roku pracowałem w Prywatnej Klinice Rehabilitacyjnej w Krojantach, zajmującej się leczeniem bólu głowy i schorzeń kręgosłupa. W ostatnich latach pełniłem tam funkcję kierownika zarządzając wspaniałym zespołem.
Zawód fizjoterapeuty to praca dla osoby, która kocha ludzi, lubi ruch oraz potrafi słuchać. Czuję, że to nie tylko praca ale też moje zainteresowanie i spełnianie marzeń.