O nas Poznaj nas!

mgr Patrycja Uniatowska


fizjoterapeuta, instruktor odnowy biologicznej

Przygodę z fizjoterapią rozpoczęłam już w szkole średniej, kiedy to jako wolontariusz, przez 7 lat współpracowałam
z toruńskim Caritasem ( hipoterapia, opieka nad chorymi, udział w usprawnianiu). To ukształtowało moją dalszą drogę zawodową . W 2005 roku ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnym krokiem był staż w gabinecie rehabilitacyjnym oraz 2-letni etat w Poradni Rehabilitacyjnej w Nowym Mieście Lubawskim. W moim dorobku zawodowym dużą rolę odegrał Piłkarski Klub Sportowy Drwęca w Nowym Mieście Lubawskim, z którym współpracowałam przez 2 lata (na szczeblu 2 i 3 ligi). Praca w profesjonalnym sporcie zachęciła mnie do ukończenia studiów
o specjalności odnowa biologiczna na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Od 2008 roku mieszkam w Borach Tucholskich i pracuję w Ośrodku Wypoczynku i Rehabilitacji Perła Borów
w Tleniu. Mam możliwość realizować się jako fizjoterapeuta, instruktor odnowy , jak i instruktor fitness, nordic walking. Moje doświadczenie zawodowe wzbogaciła również praca z dziećmi na turnusach rehabilitacyjnych Instytutu dr Swietłany Masgutowej.

Jestem osobą przede wszystkim aktywną. Swym zamiłowaniem do ruchu staram się „zarazić” swoich pacjentów. Od 10 lat stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii na kursach i szkoleniach, gdyż praca z pacjentem jest dla mnie ciągłym wyzwaniem w walce o zdrowie.

mgr Mirosław  Smorczewski


fizjoterapeuta

W 2011 roku ukończyłem studia licencjackie na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku o specjalności organizacja i zarządzanie w placówkach medycznych. Następnie kontynuowałem naukę na studiach magisterskich na tym samym kierunku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie w 2013 roku otrzymałem tytuł magistra fizjoterapii. W okresie studiów odbywałem praktyki na oddziałach szpitalnych: ortopedia, traumatologia, neurologia, neurochirurgia, reumatologia, kardiologia, pulmonologia, geriatria, psychiatria, pediatria, chirurgia, ginekologia, położnictwo, onkologia, medycyna paliatywna.

Od 2012 roku pracuję w Prywatnej Klinice Rehabilitacyjnej w Krojantach, gdzie mam możliwość pracy
na nowoczesnym sprzęcie, praktykowania oraz poszerzania swojej wiedzy.

Wybrałem taki zawód ponieważ lubię ruch i cenię sobie kontakt z ludźmi. Cechuje mnie wytrwałość
oraz empatia co sprawia, że mogę dobrze wykonywać moją ciężką, wymagającą, ale zarazem wymarzoną pracę fizjoterapeuty.